X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
11 اردیبهشت 1385ساعت 11:03 ب.ظ

وقتی گزارش دو قسمتی نمایشگاه خودرو ژنو رو می نوشتم .. اصلا فکر نمی کردم ایران تو یکی از بخش های نمایشگاه شرکت کرده باشه ..  ولی وقتی داشتم خبر های خودرو سازی سایپا رو مرور می کردم به خبری بر خوردم که نظرتون رو نسخه ی کاملش جلب می کنم . این خبر در مورد رتبه ی سایپا در قسمت خلاقیت های نمایشگاه ژنو سوئیس هست ...

انقدر این خبر داغ هست که ترجیح می دم اصل خبر رو به نقل ا ز ستاد خبری گروه خودرو سازی سایپا بنویسم :

کارگران مخترع سایپا 5 مدال طلا ،نقره و جایزه ویژه از نمایشگاه جهانی اختراعات ژنو بدست آوردند

محبت علی ارژنگ ،غلامرضا جاهد و علیرضا آقازاده سه کارگر خلاق سایپا در کنار دیگر مبتکران ایرانی با کسب 74 مدال ، مقام دوم نمایشگاه ژنو سوئیس را از آن خود کردند . مهندس احمد قلعه بانی مدیر عامل گروه در مراسم تقدیر از کارگران مخترع سایپا ضمن تشکر از این مبتکران ، اظهار داشت امیداورم ما بتوانیم با تداوم این نوآوری ها نه تنها در شرکت سایپا بلکه در کل کشور تاثیر گذار باشیم و افتخاری برای کشورمان کسب کرده و ایران را به عنوان یک کشور موفق در جهان مطرح کنیم .
    محبت علی ارژنک که با 2 اختراع فیلتر چشمی جوشکاری و آئینه هوشمند در این جشنواره شرکت کرده بود نیز در این مراسم گفت : فیلتر چشمی جوشکاری که در صنعت جوشکاری کاربرد دارد برای اولین بار در جهان ساخته شده است و بر خلاف فیلترهای موجود در بازار ، دارای فیلتری به رنگ روشن است که کاربرمی تواند بدون اینکه محل جوشکاری تیره شود در نهایت دقت کار خود را انجام دهد .وی در مورد کاربرد آیینه هوشمند دیگر اختراع خود گفت این آئینه بطور اتوماتیک در هنگام شب نورهای مزاحم را شناسایی کرده و در موقعیت مناسب قرار می گیرد . فیلتر جوشکاری و آیینه هوشمند به ترتیب مدال طلا و نقره جشنواره را کسب کردند این کارگر مخترع سایپا موفیقت خود و اعضای تیم را مدیون امکانات و حمایت های مدیریت عامل گروه دانست و افزود : در سایپا شرایط مناسبی جهت بروز خلاقیت فراهم است و زمینه پیشرفت برای تک تک پرسنل مهیا می باشد .
    اختراع بعدی کارگران مخترع سایپا که بیشترین بازدید کننده را در جشنواره اختراعات ژنو سوئیس به خود اختصاص داد و جایزه ویژه وزارت علوم روسیه و همچنین مدال طلا فستیوال را از آن خود کرد ، کیف ضد سرقت ساخته غلامرضا جاهد بود . این طرح ابداعی که در واقع یک نوع سیستم حفاظتی نصب شده برروی کیف است دارای ریموت کنترلی با برد 100 مترتا 800 متر می باشد .طریقه عملکرد آن بدین شکل است که به محض فعال شدن ،کیف از دسته جدا شده و به زمین می افتد و سپس به کلیه زبان های دنیا درخواست کمک می کند . علیرضا آقازاده دیگر مخترع سایپا با اختراع دستگاه یونیزه کردن خاک با کاربرد در زمین های کشاورزی مدال نقره جشنواره ژنو را کسب کرد . در جشنواره جهانی اختراعات ژنو 45 کشور حضور داشتند که تیم 63 نفره ایران 74 مدال و جایزه بدست آورد و در مقام دوم قرار گرفت . مالزی و روسیه نیز اول و سوم شدند .

 

ستاد خبری گروه خودرو سازی سایپا

تکنولوژی امروز فردا رو می سازه..با اون همراه باش..!!

برای تبادل لینک نظر بدید ..!!!

 

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo