X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
12 اردیبهشت 1385ساعت 10:56 ب.ظ

همه ما خیلی دوست داریم کشورمون رو تو جایگاهی ببینیم که از نظر تولید خودرو مستقل شده باشه و به جایی رسیده باشه که کشور های دیگه شروع به تولید خودرو های داخلی ما بکنن .

اگه بگیم بعد از انقلاب این پیشرفت شروع شده .. فقط خودمون رو گول زدیم .. این امر حدود پنج یا شش سال است که به طور جدی در حال پیش روی است و پیکان مانع بسیار بزرگی بر سر این راه بوده که به دروغ اون رو راه اندازنده این صنعت می دونیم ..

می گیم خیانت بسه ولی ما داریم به خودمون خیانت می کنیم .. تا کی وارد کردن خودرو های خارجی و بعد مونتاژ آن ها در کشورمان با تغییر عظیم در قیمت و کیفیت این خودرو ها ..

همه به این فکر باشید که یه کشور اگه خودرو های تولید 2002 رو وارد کنه و بعد با دقل بازی به مردم گرون تر با کیفیت بدتر بفروشه اصلا ظاهر خیابون های کشور رو زیباتر نمی کنه بلکه روز به روز بر پس روی ها اضافه می کنه .

سمند هم که خودرو ملی ماست .. هر سال دارن روش مانور می رن ... این طرح خیلی دلنشین تر می شد اگه همین امسال با موتور ملی اون رو  عرضه می کردن و به نظر من از صد تا رولز رویس و مرسدس بنز هم برای یک ایرانی با ارزش تر می بود .

مگه مالزی کم گذاشته برای صنعت خودروش که الآن بیان مدل های جدید پروتون رو وارد ایران کنن به حالتی که هیچ کسی باور نمی کرد .. این همون پروتونه ؟ ..!!!

کار ما به جایی رسیده که ..کسی که استعداد تو این کار داره و شرایط رو مساعد نمی بینه میره و یکی از کمپانی های موفق رو تو انکلستان می زنه ..اصلا هم حال نمی کنه بگه ایرانیه ..!!

کار به جایی رسیده یارو از ایرانی بودنش خجالت می کشه و حاضره بگه من اهل پاکستانم یا عربم ولی ایرانی نیستم ..!!

این ها همه بهانه ای بود که خودروسازی هایی رو که روز به روز روز بر واردات خودروشون و مونتاژ اونها در ایران اضافه میکنن به جای این که به این استعدد ها برسن که دارن تو کشور خاک میخورن و چند سال دیگه میرن یه کشور دیگه و افتخارش می شه برای اونا رو یکم مورد نقد و بررسی قرار بدیم ..

من 100 نفر رو حداقل تا حالا دیدم که دستی... نه کامپیوتری.. طرح ماشینی زدن که اگه برای بی ام دبلیو بفرستی حتما قبول می کنن و کلی پول براش می دن .

نمش تونم بگم متاسفم چون دارم ترقی رو تو جوون ها می بینم .. نباید به امید مسئولان باشیم .. خودمون شروع کنیم..اصلا برای همینه که این وبلاگ فقط و فقط ماشین های وارداتی رو مورد نقد شدید قرار می ده .. !! و اگر نه می تونستم مثل خیلی وبلاگ ها دو تا عکس ماشین و دو تا مطلب کپی شده رو بنویسم..

این اولین دردودل و روشن سازی وضعیتمون در حال حاضر در صنعت خودرو بود ..

تکنولوژی امروز فردا رو می سازه..با اون همره باش ..موفق باشید..!!

برای تبادل لینک حتما نظر بدید ..!!

 

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo