X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
5 خرداد 1385ساعت 11:44 ب.ظ

مطلبی پیرامون مشخصات فنی فرا اتومبیل های شرکت کننده در مسابقات سرعت بین المللی

خدا رو شکر تو این دوره زمونه که با یه لغت رایج ترکی تو همه ی زبون ها .. میشه اتحاد رو محک زد ..(نمنه)  دیگه دوره .. دوره های قبلی نیست .. همه چشم و گوش بازن و  دنبال چیز های تازه ..

آقا/خانم  تا حالا شده چیزی در تلویزیون ببینی و چیزی ازش ندونی .. ؟ خوب مطمئنم می گی آره ..

یه مسابقاتی هستن .. دو تا ماشین بزرگ و دراز و تخت با باله های بزرگ .. موازی هم با سرعت خیلی زیاد برای مدت کوتاهی یه مسیری رو می رن .. اکثرا هم ما حوادثش رو میبینیم و حال می کنیم که ماشینه داره تو هوا می چرخه ..!!!

خوب.. اصلا می دونی این ماشین ها چی هستن ؟ چه فرقی با پیکان خودمون دارن ؟ نه دیگه .. نمی دونی .. فکر کردی با پیکان جوانان هم می شه از  این کارا کرد ؟ !!

اصلا چطوری انقدر تند می رن در صورتی که ما تا حالا بالای 120 تا نرفتیم ؟

یک -  اولا باید بگم .. خودشو ناراحت نکن .. این ماشین ها نه ترمز ای بی اس دارن و نه معجزه برای ایستادن با این سرعت .. همون کاری رو می کنن که جت های جنگی می کنن .. اونا مجهز به چتر نگه دارنده اند .

دو - اصطکاک .. دشمن اصلی سرعته .. خوب چجوری می تونن سطح تماس این ماشین ها رو طوری با زمین  ردیف کنن که بشه آخر سرعت ؟ ..

بله .. می دونم اگه تا فردا هم فکر کنی پیداش نمی کنی ..

خیلی راحته .. ما همین الآن هم می بینیم خیلی از ماشین ها ازش استفاده می کنن … آره .. لاستیک عقب بدون عاج و صاف و بسیار نرم … البته تو ایران بی پولی عاملشه ولی برای این ماشین ها پولدارا دنبالشن .. !!!!!!

سه - این ماشین ها خیلی باحال اند .. اگزوزشون سرش به طرف لاستیکه ..

نه بابا .. آقا این ماشین ها غیر استانداردن .. نه .. این جوری نیست .. این خود نکته است .. باید تو هوا بگیریش چون با این عمل دیوانه وار سه  تا نشون رو می زنن .

1- مواد زائد از سطح لاستیک ها کنده شوند .

2- لاستیک داغ شود و گیر بیش تری داشته باشد .

3- جریان هوا با نرمی بیش تر از ماشین عبور کند .

چهار - دو تا بالواره یا همون باله ..یکی در جلو و یکی در عقب داره که بتونه تعادل اتومبیل رو نگه داره .

پنج - از همه مهمتر .. این خودرو ها نه گازوئیلی هستند .. نه بنزینی .. نه گاز طبیعی سی ان جی .. نه هیدروژن .. پس چجوری حرکت می کنه ؟

این خودرو مجهز به مخزن سوخت متانول در جلوی خودشه که سوختی بسیار قدرتمند و در عین حال خطرناک است . موتور تقویت شده اش هم عقبشه ..

بهتره این خودرو رو از تلویزیون ببینیم تا باهاش رانندگی کنیم ... ولی هر کس می خواست به روش جدید خودکشی کنه .. این رشته ورزشی در همه مقاطع سنی داوطلب می گیره ..

تکنولوژی امروز فردا رو می سازه   با اون همراه باش..موفق باشید..!!

برای تبادل لینک هرچه زودتر نظر بدید .!!!!

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo