8 شهریور 1385ساعت 07:36 ب.ظ

شاید یا بهتره بگم حتما برای دوستداران و دنبال کنندگان اخبار خودروهای داخل و خارج  کشور این سوال پیش اومده که هدف از برگزاری نمایشگاه های خودرو چیست ؟

در قاره اروپا هر ماه نمایشگاه خودرو در یکی از پایتخت ها و یا قطب های صنعتی کشور های اروپایی برگزار می شود .. که امریکا هم با پیوستن به این گروه سهم بزرگی از این نمایشگاه ها را بر عهده گرفته است ، و واضح است که این میزبانی ها از جنبه های مختلف سودرسانی فراوانی دارن .. در درجه اول معرفی  خودرو های روز کشور میزبان در اولویت ویژه های نمایشگاه قرار می گیره .. همون طور که در نمایشگاه میلان ایتالیا .. بیشتر خبر ها مربوط به فراری انزو بودند و همچنین در نمایشگاه شیکاگو .. شورلت حرف اول را در نمایشگاه برای زدن داشت ..

از این توضیحات بگذریم .. بیایم سراغ آسیا و تحولات به ظاهر عظیم کشور های در حال توسعه .. کشور های

بدون شرح

1- باور کنید این مطلب هیچ ربطی به انرژی هسته ای نداره.

2- هر گونه مطلب تخصصی و عمومی در مورد خودرو های داخلی و خارجی .. در صورت درخواست شما در اولویت قرار خواهد داشت.

عربی بدبخت .. دارن از شرق آسیا و امریکا و اروپا (به نسبت کمتر) خودرو وارد می کننند و خیالیشون هم نیست  .. پولش رو می دن .. به خودشون مربوطه ..

کشور عظیم و پر برکت و در حال پیشرفت ما این وسط در چه جایگاهی قرار داره ؟

الآن می خوام یاد خاطراتی کنم که اشک من رو در میاره : پیکان .. متاسفانه .. متاسفانه تولیدش متوقف شد که بعد از این قضیه من 7 شب و روز خوابم نبرد چون فکر می کردم .. چه حرکت وحشیانه  و زشتی انجام دادن .. شاید فکر کنید شوخی می کنم .. درست فکر می کنید شوخی می کنم ... آخه با چه وعده ای پیکان از خط تولید خارج شد ؟ .. وعده ی خودروی ارزان جایگزینی به نام ال 90 که به رویایی برای ایرانی ها تبدیل شده .. بهتر بود به جای سمند جایگزین می کردن چون .. قیمتش فکر نمی کنم خیلی کمتر باشه ..

بحث نمایشگاه های خودرو شد .. بحث نمایشگاه های خودرو عجیب ترین بحث تو کشوره :

قسمت مورد علاقه ما تو نمایشگاهی که در محل نمایشگاه بین المللی برگزار می شد .. قسمت مسابقات سرعت این مجموعه بود که هر موجود زنده ای برای دیدنش به نمایشگاه می اومد .. هر کمپانی خودروسازی (قربونشون برم) تو هر نمایشگاه 60 تا ماشین برای تولید در آینده معرفی می کرد که امیدوارم نوه یا  نتیجه هام بتونن تولید یکی از اونها رو تو کشور ببینن (ان شاء الله )

و اما آخرین نمایشگاه خودرو که بحث بسیار انتقاد آمیز و بلندی داره ترجیح می دم با حواشی نمایشگاه در مطلب بعدی در موردشون صحبت کنم .

تکنولوژی امروز، امروز رو می سازه .. به فکر فردا باش.... موفق باشید !!

 

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo