23 خرداد 1386ساعت 03:05 ب.ظ

حدودا 3 ماه پیش خبر 2 خطی در مورد محصول جدید سایپا در سایت سایپا خوندم که من رو خیلی کنجکاو کرد تا تحقیقاتم رو پیرامون این خودرو شروع کنم ، از اون موقع به دنبال مشخصات این محصول می گشتم و امروز می 

خوام حاصل این تحقیقات رو براتون ارائه کنم :

به گفته ی مسئولان سایپا S81 خودروی ملی واقعی ایران است ، زیرا 100 درصد از نظر طراحی ، موتور و دیگر امکانات به طور مستقل در کشور تولید می شود و در آینده سهم عظیمی در صادرات خودروی ایرانی خواهد داشت.

سایپایی ها که خودشون یکی از دست اندر کاران تولید ال نود در کشور هستند ، S81 رو رقیب اصلی ال نود می دونند و معتقدن که به دلیل بهتر بودن این خودرو و همچنین قیمت کمترش مطمئنا ال نود رو کنار می زنه .

راز تمامی محصولات سایپا در یک موسسه خلاصه می شه با نام ،

 AIRIC (Saipa Automotive Industries research & innovation center)  

موسسه تحقیقات و نو آوری خودروسازی سایپا ، کلید تولید و طراحی هر خودرویی ابتدا در این موسسه می خوره و سپس مطرح می شه ، طراحی پلت فرم های خودرو های سایپا ، طرح های جدید سایپا و خیلی دیگر از محصولات سایپا نشات گرفته از این موسسه هستند .

هدف تولید S81  :

این خودرو با هدف جاگزینی با پراید تولید خواهد شد و همچنین به دست گرفتن بازار های صادراتی کشور .

S81 به گفته ی مدیر عامل سایپا از هر جهت بر ال نود برتری داره ، نام اولیه این خودرو SPC5 بوده که بعدا به S81 تغییر یافته ، این خودرو دارای پلت فرم کاملا ایرانی و طراحی شده توسط مهندسین سازمان تحقیقات و نوآوری بوده و دارای ویژگی ها و تجهیزاتی مناسب یک خودروی ملی می باشد .

به گفته ی یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس این خودرو دارای طراحی بسیار جذاب و جوان پسند هست و می تواند جوابگوی هر گونه سلیقه باشد .

رعایت آیرودینامیک خودرو و راحتی راننده و سرنشین از جمله اِلمان های مورد بررسی در طراحی این خودرو بوده است .

مشخصات فنی S81  :

اکنون 90 درصد مراحل تولید S81 بر طبق استاندارد های روز دنیا انجام شده .

در مرحله اول این خودرو با موتور کاملا ایرانی به نام M5 و با ظرفیت 1500 سی سی در مدل 4 درب صندوق دار عرضه خواهد شد  و در پی آن مدل استیشن و 5 درب این خودرو به بازار عرضه می شود .

قیمت خودرو از ال نود کمتر خواهد بود و پیش بینی هایی مبنی بر دریافت استاندارد یورو4 برای این خودرو انجام شده .

همچنین ترمز ABS و کیسه ی هوا( AIRBAG ) بر اساس تقاضای مشتری به امکانات خودرو افزوده می شود .

 

لازم به ذکره که شروع پروژهی تولید خودروی ملی سایپا ازآذر ماه سال 77  کلید خورده و هنوز هم ادامه داره ، و نکته قابل توجه اینجاست که تا کنون سایپا حرفی از این خودرو به میان نیاورده همچنین اصطلاح "تنها خودروی ایرانی" هم جای بحث داره که آیا نوعی طعنه زدن به سمند هست یا منظور 100 درصد تولید داخل بودن این خودرو می باشد...

کمپانی سازنده : سایپا

نام خودرو : S81

موتور :M5

حجم موتور : 1500 سی سی

مدل ها : 4 در صندوق دار ، استیشن ، 5 در

شروع پروژه : 9/77

 

 

S81 سال 1387 تولید و عرضه خواهد شد !

S81  در یک نگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

یک گام به جلو..موفق باشید..!!

 

 

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo