26 اسفند 1386ساعت 01:30 ب.ظ

ZAMYAD LX

 

å       روحی فنا ناپذیر

شاید بشه نیسان وانت رو تو ایران از نظر کثرت با پیکان مقایسه کرد ، همون حالتی که می گن فلان ماشین مثل 405 چسبیده به صنعت خودرو ی ما و ول هم نمی کنه !! ، وانت نیسات از طرفی ظرفیت بار و قدرت خوبی داره و از طرف دیگه نقایص بسیار ، خلاصه برای هه واضحه که گزین ههای انتخاب وات تو ایرات خیلی محدوده ( هم از لحاظ قیمت و هم از نظر کیفیت ) ، البته یه تدابیری داره اندیشیده می شه .. مثل وانت سفیر تک کابین و در آینده هم دو کابین سفیر که خودرو سازی دیار تولید می کنه !

زامیاد سعی کرده تنها در ظاهر خودرو تغییراتی ایجاد کنه و روح نیسان زامیاد 24 رو همچنان فنا ناپذیر مانند موتور پیکان نگه داره ! البته این با قول های قبلی زامیاد منافات داره که تو آیتم بعدی بهش می پردازم ..

اتاق زامیاد LX از چین خریداری شده و البته از ظاهرش هم می شد فهمید که شباهت زیادی به وانت های شرق آسیایی داره ، البته این اتاق هم خودش بی شباهت به محصولات پیشین سوزوکی نیست و به نظر می رسه نوعی سبک برداری باشه .

 

 ZAMYAD LX

 

å       مگا موتور روی دیزل خط کشید ؟!

از آذر ماه این زمزمه ها از طرف آقای نجم الدین مدیر عامل مگاموتور ( شرکت تابعه سایپا ) به گوش می رسید که قراره وانت نیسان جدید با موتور دیزل عرضه بشه ..

ایشون همچنین اشاره کرده بودند که دستایی تو کار بودن که نذاشتن موتور دیزل زودتر از اینا در داخل کشور مورد استفاده قرار بگیره ، همچنین اشاره کردن که قراره به زودی در مگا موتور هم تولید موتور های دیزل وانت زامیاد شروع بشه  .. ولی من تا حالا مطمئن ترین خبری که شنیدم مبنی بر این بوده که قرار نیست تغییراتی تو مشخصات فنی زامیاد LX  داده بشه ..

 

ZAMYAD LX 

å       و اما ...

آیا نیاز ناوگان خودرو های باری کشور به تغییرات اساسی ، تعویض اتاق وانت نیسان است و این تغییر قرار است گوشه ای از مشکلات این بخش حمل و نقل کشوری رو بر طرف کنه !؟

برای دریافت جواب بهتره منتظر عرضه زامیاد LX باشیم .

احتمالا تغییرات اساسی تری در راه هستند ..

 

å       + آپدیت

الآن تو راه که داشتم  می اومدن خونه ، اشرفی اصفهانی شمال به جنوب حدود 10 تا مینی ون فولکس واگن کدی (Volkswagen caddy) دیدم که جدا حال کردم  ، داشتن می رفتن طرف آریاشهر ، این مینی ون محشره .. جدا جاش تو ایران خالی بود ولی به نظر نمی یاد شرکت بزرگی وارداتش رو شروع کرده باشه .. تو سه رنگ سفید ، مشکی و نقره ای هم بودن .. این مینی ون سال 2007 به عنوان بهترین مینی ون انگلستان معرفی شده و از نظر فنی خیلی تنوع داره ولی به نظر می آد با دو موتور 2.0 لیتری 110 اسب بخار سی ان جی و موتور بنزینی 1.6 لیتری با قدرت 100 اسب تو ایران عرضه بشه چون بقیه موتور ها دیزلی هستند از لیست احتمالا حذف شدن !!

فقط خواستم داغ داغ چیزی که دیدم رو تعریف کرده باشم .. !

اینم عکسش :

 

 

 

یک گام به جلو .. موفق باشید..!!

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo