15 فروردین 1387ساعت 11:33 ب.ظ

سلام ..

پس از تحویل سال ما هم منتظر تحولی در وبسایت های خودروسازان بودیم ، ایران خودرو مثل همیشه فعال ظاهر شد و حداقل فضای سایت رو عیدونه کرد اما ..

 

í       متحول اول : ( ایران خودرو  ikco.com )  

فعالیت بسیار عالی و به روز سایت ایران خودرو واقعا جای تحسین داره  ، اخبار به روز و معتبر هستند ، از این لحاظ مشکلی در دریافت اخبار روز مربوط به ایران خودرو به وجود نمی آد .. البته سایت کمبود هایی هم داره که ایشالا حل می شه ، از جمله تکمیل نشدن پروفایل پژو 405 SLX ..

 

 

 

í       سایتی فرا متحول :  ( سایپا saipacorp.com  )

سایپا بسیار زحمت کشیده و از طریق سایت تنها به معرفی نصب شده ها و عزل شده ها می پردازه ، رئیس هیات مدیره سایپا و مدیر عامل جدید زامیاد جدیدترین اخبار این سایت هستند که به نظر من نمی تونه اهمیتی برای بازدیدکننده ها داشته باشه مخصوصا که 90 درصد خبر های دریافتی ما پیرامون سایپا یا از طریق اشخاص به دست می آد یا از سایت های خبری جانبی ..

در ضمن برای سال نو هم سایپا تو سایتش یه کاری کرده که جدا ما رو شرمنده کرده ... ( البته اگه به سایت سر زدید و تبریک عید رو ندیدید احتمالا شماره چشمتون خیلی بالاست !!!‌)

سایت سایپا دومین خودروساز بزرگ ایران واقعا در حد یه سایت آْماتور هم نیست ، طراحی بسیار آماتور گرافیک ها و امکانات محدود و از طرف دیگر به روز شدن سایت در مواقعی مدیر عاملی جا به جا بشه یا کسی برکنار بشه یا کسی خدایی نکرده رو کار بیاد  !!!

 

í       تحولی بهتر از هیچ : ( بنیان توسعه صنعت خودرو ( بن رو) bonroco.com )

این شرکت تولید کننده chairman , korando هست و برنامه های بزرگی هم در آینده برای اجرا داره ( از جمله تولید فیات در ایران و فیس لیفت ها ) تا همین اسفند ماه 86 فقط از 2 صفحه برای سایتش استفاده می کرد صفحه اول معرفی شرکت و صفحه دیگر تماس با ما .. به نظر می رسید این سایت یک بار و برای همیشه طراحی شده باشه ولی این شرایط برعکس انتظار ، موافق انتظار ما بود و تحولی در وبسایت این شرکت بوجود اومد طوری که صفحه ورود اضافه شد و سایتی حداقل در خور خودروسازی در این حد طراحی شد که سایتی شامل برای مشتریان این شرکت هست و اخبار به روز این شرکت هم در این سایت قرار می گیرند ...

البته امیدواریم این رویه ادامه داشته باشه ..

 

í       سایتی که از تحول خوشش نمی آید ( خودروسازی مرتب morattabkhodro.com  )

این سایت بیش تر به یک اتاق به هم ریخته شباهت دارد ، برخی لینک ها کار نمی کنند ( سر کاری ) طراحی در حد غیر قابل بیانی در سطح پایینی قرار داره .. آخرین آپدیت این سایت مربوط به پیش از طراحیش می شه ..

برخی جفنگ بازی های وبلاگی مثل کلماتی دنبال موس شما تو این وبسایت مشاهده می شن که واقعا جز تاسف راهی برای آدم باقی نمی ذارن ..

حس می کنم حتما من که از طریق اینترنت دارم دنبال یه سری اطلاعات می گردم آدم نیستم که این شرکت اینجوری داره رفتار می کنه می گن تشنه از لب چشمه بر گردی ... همین جاست !!

 

í       این سایت خیلی میانه رو است  ( ایرتویا Toyota-iran.com )

اخبار به روز جهان تویوتا در این سایت همواره به روز هستند ، اما این امر برای ایرانی ها 100 درصد نیست ، محصولات موجود تویوتا در ایران در این سایت خیلی خوب معرفی شدن و قابلیت مقایسه آن ها با محصولات هم رده در کشور هم وجود داره اما باز هم پیرامون فعالیت های ایرتویا اطلاع رسانی دقیقی انجام نمی شه ..

در کل فعالیت قابل قبولی داره ...

 

í       سایتی که حرفی برای گفتن ندارد  ( پارس خودرو parskhodro.ir  )

سایت خیلی خنثی هست ، هیچ حرفی جز معرفی نمایندگی ها ، بخش نامه ها و اطلاعات ناقص پیرامون محصولات نداره ، اگر این موضوع تلخه باید قبولش کنیم چون واقعیت همینه !

 

í       هیوندای با این وجود در ایران بی پدر و مادر است .. ( آسان موتورز ، پرستوی آبی ارگpac.ir   )

اخبار مربوط به این سایت مدت طولانی است که به روز نشده ،قسمت  شرایط فروش جزو آثار باستانی این سایت به شمار می ره ، معرفی محصولات خیلی ناقص انجام شده ..

باز خدا پدر خود هیوندای موتورز دات کام رو بیامرزه که یه صفحه حداقل به آسان موتور اختصاص داده !

 

í       سایتی بر پایه فروش های ویژه ( زاگرس خودرو  zagrosskhodro.com )

عمده مراجعه به این سایت برای آگاهی از آخرین شرایط فروش هست که زاگرس خودرویی ها هم در این زمینه کم نمی ذارن و صفحه ورود سایتشون رو به آخرین قیمت های محصولاتشون اختصاص دادن .

معرفی محصولات خوب انجام شدن ولی این سایت خیلی وقته بیش تر بخش هاش در دست ساخت هستند .

سایت خبری نسبتا فعالی هم داره !

 

í       تکتازی با یک محصول ( مدیران خودرو mvs.ir/Index.asp )

این سایت رو می شه سایت ام وی ام دونست تا مدیران خودرو ، تنها خبر موجود در این سایت هم وعده تولید ام وی ام 520 هست که با موضوعات پیش آمده ایران و چری چین فکر کنم این پرروژه فعلا ....

 خدا رحم کنه ...

 

چیزی که خواندید و می دانستید قطره ای بود از دریای عوامل بی اطلاعاتی مردم ایران از اوضاع بازار خودرو در کشور ...

 

یک گام به جلو .. موفق باشید..!! 

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo