X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
11 خرداد 1386ساعت 11:36 ق.ظ

شرایط طرح خرید نقدی خودرو های فرسوده و تعویض اینترنتی

از اونجایی که سوالات خیلی زیادی مبنی بر نحوه ی تعویض خودرو فرسوده در سامانه ی پرسش و پاسخ بود تصمیم گرفتم داغ ترین خبر رو در این زمینه برای علاقه مندان بزارم و این خبر در مورد ثبت نام اینترنتی برای خودرو های فرسوده است که از 7 خرداد شروع شده ، ترجیح می دوم برای مستند تر بودن این خبر متن دقیق خبر رو مستقیما انعکاس بدم :

 

 

"مهندس سیدرضا فاطمی گفت: مالکان خودروهای فرسوده ضمن مراجعه به سایت www.farsoodeh.ir می توانند برای فروش خودرو خود ثبت نام نمایند که  باید مشخصات خود را به همراه شماره حساب " سپهر" در فرم ثبت نام وارد نمایند.

مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده با تاکید بر این موضوع که ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق سایت مذکور امکان پذیر است افزود:فرصت ثبت نام تا 21 خردادماه است و متقاضیان 25 روز پس از اسقاط خودرو می توانند مبلغ 5/1 میلیون تومان بابت فروش خودرو  از حساب سپهرشان برداشت نمایند.

فاطمی خاطر نشان کرد : ما به مالکان خودروهای فرسوده شخصی پیشنهاد می کنیم که نسبت به فروش خودروی فرسوده خود در مهلت تعیین شده اقدام نمایند و منتظر اجرای طرح جایگزینی نباشند.

وی ضمن اشاره به تمرکز ستاد بر خروج خودروهای فرسوده پر مصرف اظهار داشت: خودروهای پر مصرفی همچون تاکسی،وانت و مسافربرهای شخصی در بحث جایگزینی  در اولویت هستند و جایگزینی بیشتر برای این خودروها انجام خواهد گرفت.

مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده خودروهای واجد شرایط را در دو گروه اعلام نمود.

گروه اول کلیه ثبت نامی های سال 1385 که خودروی آنها در مرحله اولویت جایگزینی قرار نگرفته است و یا اینکه متقاضی خودروی جایگزین نیستند، می توانند نسبت به فروش خودروی خود اقدام نمایند.

گروه دوم خودروهای شخصی مدل 50 تا 56 شمسی معادل 71 تا 77 میلادی که چهار سیلندر و بالاتر بوده و قابلیت تردد داشته باشند مشمول اجرای این بخش از طرح خروج خودروهای فرسوده می شوند.

فاطمی تاکید کرد در این مرحله، ثبت نام فقط از طریق سایت اعلام شده می باشد و متقاضیان تنها از طریق ثبت نام در این سایت  می توانند در طرح شرکت نمایند."

 

همچنین خیلی ها در مورد طرح جدید که فروش نقدی خودرو هست سوال کرده بودن که شرایط و نحوه ی فروش خودرو به صورت نقدی رو در قسمت زیر می تونید مشاهده کنید :

 

مراحل اسقاط 20 هزار متقاضی که در این طرح ثبت نام نموده اند تا قبل از پایان تیرماه انجام خواهد شد .

برای رفاه حال متقاضیان با همکاری بانکهای صادرات و ملت متقاضیان با داشتن حساب "سپهر" و یا "جام" و اعلام آن در فرم ثبت نام می توانند بعد از گذشت 25 روز از اسقاط خودرو خود مبلغ 15 میلیون ریال بابت فروش خودرو را از حسابشان برداشت نمایند .

مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده در مورد مدارک مورد نیاز هنگام تحویل خودرو خاطر نشان کرد : اصل اسناد مالکیت وسایل نقلیه (ارائه آخرین سند محضری (بنچاق) ویا سند فروش کارخانه سازنده چنانچه مالک اول باشد) و در صورت فقدان اسناد مذکور ارائه رونوشت سند از دفترخانه محل تنظیم سند و یا اخذ المثنی سند فروش کارخانه سازنده خودرو حسب مورد، ارایه اصل کارت مشخصات وسیله نقلیه و در صورت فقدان کارت مشخصات خودرو از مالک توسط نماینده راهور مستقر در مرکز اسقاط تعهد کتبی مبنی بر قبول مسئولیت کشف هر گونه فساد احتمالی اخذ می‌شود، اصل شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه و در صورت فقدان شناسنامه مالکیت خودرو ارائه اصل یک نوبت آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار مبنی بر فقدان شناسنامه مالکیت خودرو و نیز تعهد محضری قبول مسؤولیت در قبال کشف هر گونه فساد احتمالی در مراجع ذیربط توسط مالک، ارایه گواهی عدم خلافی معتبر که اعتبار گواهی عدم خلافی حداکثر یک هفته پس از صدور است، گواهی پرداخت عوارض شهرداری و ارائه اصل وکالتنامه و تسلسل اسناد برای متقاضیانی که اسناد وکالتی دارند .

 

خودروهایی که در این طرح پذیرفته می شوند  در 3 گروه دسته بندی میشوند : گروه اول خودروهای سواری 4 سیلندر تک دیفرانسیل مدل 50 تا 56 شمسی مطابق با 71 الی 77 میلادی می باشند. گروه دوم خودروهای سواری 6 و 8 سیلندر یا دو دیفرانسیل مدل 50 تا 61 شمسی مطابق با 71 تا 82 میلادی است . علت قرار گرفتن این خودروها را در این گروه سن فرسودگی آنها است که 25 سال است . گروه سوم خودروهای مشمول این طرح را وانت بارها هستند که مدل های 60 تا 66 شمسی دارند و سن فرسودگی آنها 20 سال است سال میلادی این دسته از خودروها 81 تا 87 می باشد.

 

برای اطلاعات بیش تر می تونید به منابع اصلی این خبر ها  که ستاد تبصره 13 می باشد مراجعه کنید .

 

یک گام به جلو..موفق باشید..!!.

 

 

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo