X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
24 تیر 1386ساعت 08:37 ب.ظ

سلام..

اخیرا یه مطلب جالب در سایت carnp دیدم که یه سری خاطرات جالب رو برای من تداعی می کرد ، برام جالب بود که پیکان هنوز فراموش نشده و هر چه بیش تر از تاریخ کنار گذاشتنش می گذره .. ما بیش تر می شناسیمش حس کردم ممکنه خیلی ها تو این 35 سالی که پیکان تو ایران بوده اون رو خوب نشناخته باشن  البته خود من هم خیلی چیز های جدید در مورد پیکان تو همین 2 3 روز فهمیدم !!

 

پیکان چه بود ؟ !!

در طول این سال ها خیلی شده که شنیده باشیم که پیکان در اصل انگلیسیه و این حرف کاملا درسته ، کمپانی طراح و تولید کننده اصلی پیکان ، هیلمن (HILLMAN) انگلستان هست که سابقه درخشانی در  تولید خودرو در دهه ی 60 داشته ، در حقیقت تولید پیکان با نام اصلی هیلمن هانتر (HILLMAN HUNTER) در سال 1966 کلید خورد و یکم در حقیقت تر طرح اصلی پیکان متعلق کمپانی روتس (ROOTES) هست .. که در سال 1347 طرح این خودرو به شرکت ایران ناسیونال وا گذار شد و چندی بعد ایران خودرو تولید پیکان را به عهده گرفت و مدل های جدیدی همچون پیکان 1600 را عرضه کرد .

 

پیکان گرافی !! :

 

1-       این عکس مربوط به اولین طراحی خمیری بدنه ی هیلمن هانتر یا بهتر بگیم پیکان سال 1347 توسط کمپانی روتس هست !

 

 

 

 

2-       این عکس نشون دهنده ماهیت اصلی پیکان است که حدود 10 سال پیش از تولیدش در ایران با نام هیلمن هانتر توسط کمپانی روتس تولید می شده .. کاملا مشهوده که مدل حاضر در کشورمون هیچ تفاوتی با این هیلمن نداره.

 

 

 

 

3- در یک سایت که متعلق به یک خانواده بود ، اون خانواده به تشریح خودرو هاشون از روز اول زندگیشون پرداخته بودن که هیلمن هانتر (پیکان) خودروی دومشون بود ، به نظر اون ها در اون برهه زمانی این اتومبیل بی رقیب بوده !

 

 

 

4- اشتباه نکنید این دو تا هم هیلمن هستن .. در کشور انگلستان .. زمانی که این خودرو ها تو انگلستان استفاده می شدن تو ایران از نسل اول خودرو ها استفاده می شد !

 

 

 

5- اینم سند که پیکان زمان جوونیاش قهرمان رالی جهان هم بوده !! فکر کنم حدودای سال 1340 می شه !

 

 

 

6- عکسی که می بینید ، آگهی فروش هیلمن هانتر ،( پیکان فعلی ) هست که براش 22 نکته نام بردن که دو تا از جالب ترین نکته هاش اینا هستن :

1- رنگ مشکی بسیار جذاب

2- لاستیک های دور سفید

 

 

 

 

 

7-  دو تا آگهی جالب که پیکان هم توشون دارن ! یکیش بر می گرده به زمان شاه ، اون کی هم بر می گرده به همون موقعا !  تو بالایی یک دستگاه پیکان که اون موقع برای خودش چیزی بوده جایزه می دادن و تو تیکه روزنامه ای که در قسمت پایین دیده می شه یه خبر جالب در مورد صادرات پیکان به خارج از کشور نوشته شده !

 

 

 

8-  اولین خبر در مورد تولید پیکان در ایران توسط شرکت ایران ناسیونال ، الآن می گیم 206 اس دی ثمره نبوغ مهندسین ایرانیه ، اون موقع هم پیکان بوده ! مثل این که این تو خون مهندسای ایرانیه که موناژ ماشینای خارجی رو به اسم خودشون تموم کنن !!

 

 

 

9-  اینم اولین تبلیغ پیکانه !! در سه رنگ توپ !!

 

 

 

10-  خداییش هم ایرانی ها تو این مدت که پیکان تو ایران تولید می شده ابتکارای خفنی زدن تا خود هیلمن هم تو کف این پیکانا بمونه !

 

 

 

 

11-    و این هم تنها ثمره حضور پیکان در ایران !

محصولی که علاوه بر هیلمن ، کمپانی پژو فرانسه را نیز تحت تاثیر قرار داد.

آر دی !!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

یک گام به جلو..موفق باشید ..!!

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo