21 دی 1386ساعت 12:01 ق.ظ

مطمئنا داغترین اخبار مربوط به جالب ترین خودرو تولید داخل ، ابتکار سایپایی ها سر تولید وانت پراید بوده ، این مدل مفهومی سر و صدایزیادی کرد و در پی اون اخباری راجع به تست وانت سمند ( ارس ) و وانت 405 هم به گوش می رسید ، به نظ رمیر سه حرف ها و زمزمه هایی که در گذشته مبنی بر بومی سازی صنعت وانت در کشور به گوش می رسید با فعالیت هایی همراه بوده که البته برخی از این فعالیت ها عقلانی به نظر نمی رسن !

 

å       وانت پراید

 

سایپا نام خاصی برای این خودرو در نظر نگرفته و تا به حال هم مدیران ارشد سایپا خبری از تولید اون به میان نیاوردن ، حداقل می دونیم این خودرو حتی در حد خودرو های مفهومی هم نیست ، زیرا نظری در مورد مشخصات

 فنی اون ارائه نشده  ، مظطمئنا نمی تونن این محصول رو با موتور 1.3 کیا به بازار عرضه کنند پس یا باید منتظر حذف پروژه از سایپا و یا تغییرات 100 درصدی در طراحی و مشخصات فنی این وانت سایپا باشیم .

·          دانلود کلیپ وانت سایپا با فرمت  3GP ( حجم :KB   597   (

 

 

 

 å       وانت سمند ( ارس )

بیش تر به نظر می رسه ایران خودرو که اسمش تو طراحی اولینه خودرو ها بد در رفته ، برای دست گرمی و تفریح این وانت و وانت 405 رو طراحی کرده باشه ، قبلا در نمایشگاه 81 با طراحی سورن آشنا شدیم و دیدیم نه پیشرانه و نه طراحی هیچ شباهتی با سورن کنونی ندارند ، طراحی وانت سمند از وانت پراید عاقلانه تر صورت گرفته و حد اقل شباهت بیش تری به وانت داره ، اما از روی طراحی چراغ های عقب و طراحی کناره ها می شه به راحتی فهمید پروژه در حد طراحی صفر بوده و عملیات طراحی جدی در کار نبوده .

نکته جالب اینه که حتی نام ارس پشت این وانت هک شده که نشات گرفته از تفکراتی بوده ، با این وجود سال گذشته منطقی تولید وانت سمند رو تکذیب کرد !

·           دانلود کلیپ وانت سمند ( ارس) با فرمت  3GP ( حجم :KB   622   (

 

 

å       وانت پژو 405

ایران خودرو در صدد جبران اشتباهات کمپانی پژو فرانسه بر اومده این مساله رو هم با تولید محصولاتی نظیر پژو RD ، ROA ،  GLI و هم اکنون تست وانت این خودرو می خواد به اثبات برسونه !!

هیچ تغییری در طاحی 405 نسبت به مدل سدان این خودرم اشهده نمی شه و هیچ حرفی هم در مورد این خودرو رد و بدل نشده ، کم سر و صدا ترین وانت تست شده  در این گروه هم بوده ، پس شتر دیدید ،  ندیدید !

 

 

 

å       وانت تندر 90

قرار است این محصول تا سال بعد به همراه R90 ون 7 نفره ال نود به بازار عرضه بشه ، می تونید طراحی یه وانت پدر و مادر دار رو با طراحی ها مفهومی سه وانت بالا مقایسه کنید و نحوه ی در آوردن وانت رو از یک خودرو سواری در وانت تندر 90 مشاهده کنید .

 

 

 

 

مدتی قرار بود تدبیراتی در زمینه به روز کردن بازار وانت کشور صورت بگیره و محصولی کارشناسی شده با بازار وارد بشه که هنوز فعالیت جدیدی در این زمینه صورت نگرفته و ایران با تکنولوژی وانت های 1980 سر می کنه !

 

در صورتی که عکس های وبلاگ را مشاهده نمی کنید و یا لینک های دانلود کلیپ ها عمل نمی کنند لطفا در قسمت نظرات اطلاع بدید ..

 

یک گام به جلو..موفق باشید..!!

del.icio..us  digg  newsvine  furl    smarking  segnalo